середа, 18 листопада 2015 р.

   Бібліотечний веб-квест

Сьогодні поняття  «квест» визначається як аматорське спортивно-інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими гравцями.
Веб-квест – це сайт в Інтернеті, з яким працюють учасники, досягаючи поставленої мети. Вперше технологія «веб-квест» (WebQuest) була використана влітку 1995 року Берні Доджем, професором освітніх технологій Університету Сан-Дієго (США).
   Веб-квест – проблемне завдання з елементами рольової гри, для виконання якого використовуються інформаційні ресурси інтернету.
Зважаючи на сучасні можливості бібліотек (наявність комп'ютерів та доступу до інтернету), на зацікавленість користувачів-дітей у використанні всесвітньої мережі (саме тут, а не у книжковому фонді, на жаль, молоде покоління почувається найбільш упевнено), здається цілком  виправданим застосування цієї методики в бібліотечній галузі. Крім того, юні користувачі бібліотек з ентузіазмом сприймають нові форми і методи роботи, а веб-квести, які з успіхом використовуються за кордоном, на жаль, ще маловідомі і нашим освітянам, і учням.
Не секрет, що більшу частину необхідної інформації користувачі шукають саме в інтернеті, витрачаючи при цьому багато часу, і в підсумку не завжди отримують відповіді на свої запитання. Це стало поштовхом до створення веб-квестів як інноваційної форми роботи у бібліотеці, яка дає змогу не лише популяризувати твори місцевих авторів,  а й власні віртуальні інформаційні ресурси.
   Особливістю веб-квестів є те, що частина інформації або вся інформація, розміщена на сайті для індивідуального та групового ознайомлення, знаходиться насправді на різних веб-сайтах. Завдяки гіперпосиланням користувачі цього не відчувають, а працюють в єдиному інформаційному просторі. Підсумком роботи над веб-квестом може бути як створення нових веб-сторінок з даної теми, так і інші творчі роботи в електронній, усній чи друкованій формі.
Першим хочу презентувати  веб-квест  – «Письменники Рівненщини». Основі завдання-загадки, які потребують синтезу інформації зі списку Інтернет-джерел. Квест має наступну структуру:
        WELCOME (стартова сторінка);
        ВСТУП (містить формулювання теми, огляд всього квесту);
        ЗАВДАННЯ (яке учасники повинні виконати під час самостійного дослідження);
        6 КРОКІВ (опис основних етапів роботи; рекомендації з використання інформаційних ресурсів);
        ВИСНОВОК (результати роботи, питання для подальшого вивчення теми).
   Працюючи над виконанням завдання квесту, учасники знайомляться  з інтернет-сайтами, на яких є інформація про  письменників, дізнаються про публікації їх творів. 
 Другий квест «Стежками його дивосвіту» (за творчістю Євгена Шморгуна)  розрахований на роботу учасників у групах. Виконуючи його завдання, користувачі вчаться аналізувати і систематизувати отриману інформацію, знайомляться з біографією та творчістю, видавничою та громадською діяльністю нашого видатного земляка.
  Окремі фотоматеріали з проведення веб-квестів можна переглянути тут.

Немає коментарів:

Дописати коментар